Kurser - LOF Syd

LOF Syd

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Gavekort
    Start: 01.02.25
    lørdag 00:00
    Oplyses Senere
    Sønderborg, LOF Syd
 

Er startet

  • @navn
     
    Akryl, akvarel eller kridt - valget er dit
    tirsdag 09:00
    Birthe Cornelius
    Sønderborg, Bülowskolen
  • @navn
     
    Alssundorkestret
    mandag 19:00
    Christian Balslev
    Sønderborg, EUC Syd (Hilmar Finsens Gade - indgang Nord)
  • @navn
     
    Bassintræning i varmtvandsbassin - Tangshave
    onsdag 17:00
    Jinnie Friis Evald
    Nordborg, Aktivitetscenteret
  • @navn
     
    Bassintræning i varmtvandsbassin - Tangshave
    onsdag 18:00
    Jinnie Friis Evald
    Nordborg, Aktivitetscenteret
  • @navn
     
    Bevæg dig - bedre! - Hjernesmart træning med individuelle hensyn
    mandag 10:30
    Dorthe Brandborg Olsen
    Haderslev, Haderslev
  • @navn
     
    Bevæg dig - bedre! - Hjernesmart træning med individuelle hensyn
    mandag 09:00
    Dorthe Brandborg Olsen
    Haderslev, Haderslev
  • @navn
     
    Broager Egnskor
    tirsdag 19:30
    Bettina Hellemann Munch
    Broager, Sognegården
  • @navn
     
    EDB-hold - for apoplexiramte m.fl.
    onsdag 09:30
    Mona Lisa Hytteballe Petersen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    EDB-hold - for apoplexiramte m.fl.
    mandag 10:00
    Aase Møller
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Engelsk - Let øvede
    mandag 18:00
    Michael Butzbach
    Haderslev, Sankt Severin Skole
  • @navn
     
    Handicapridning - Fredag
    fredag 10:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Handicapridning - Mandag
    mandag 10:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Handicapridning - Onsdag
    onsdag 12:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Handicapridning - Onsdag
    onsdag 10:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Handicapridning - Onsdag
    onsdag 09:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Handicapridning - Onsdag
    onsdag 13:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Handicapridning - Torsdag
    torsdag 10:30
    Lene Christiansen
    Nordborg, Svenstrup Rideskole
  • @navn
     
    Herre god mad
    mandag 17:45
    Hanne Lensch
    Sønderborg, Ulkebøl Skole
  • @navn
     
    Jagttegn - Sønderborg
    onsdag 19:00
    Bjarne Jørgensen
    Sønderborg, MacNab
  • @navn
     
    Klaver - begyndere og øvede
    tirsdag 17:00
    Karin Beck Olsen
    Sønderborg, Sønderborg Musikskole
  • @navn
     
    Klaver - begyndere og øvede
    onsdag 09:00
    Karin Beck Olsen
    Sønderborg, Sønderborg Musikskole
  • @navn
     
    Klaver - begyndere og øvede
    onsdag 14:00
    Karin Beck Olsen
    Sønderborg, Sønderborg Musikskole
  • @navn
     
    Klaver - begyndere og øvede
    onsdag 09:00
    Ole Ingemann Berg
    Sønderborg, Sønderborg Musikskole
  • @navn
     
    Klaver - begyndere og øvede
    onsdag 19:00
    Ole Ingemann Berg
    Sønderborg, Sønderborg Musikskole
  • @navn
     
    Klaver - begyndere og øvede
    torsdag 09:00
    Ole Ingemann Berg
    Sønderborg, Sønderborg Musikskole
  • @navn
     
    Klaverspil - begynder og øvede
    torsdag 16:30
    Karin Beck Olsen
    Sønderborg, Sønderborg Musikskole
  • @navn
     
    Kurveflet med sjener - for apoplexiramte m.fl.
    tirsdag 10:00
    Ellen Marie Christensen
    Sønderborg, Købmandsgården
  •  
     
    Mad for mænd
    tirsdag 18:00
    Henrik Bork Jørgensen
    Sønderborg, Sønderskov Skolen
  • @navn
     
    Motion for krop og hjerne - hold 1
    onsdag 10:00
    Else Grethe Schack
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Motion for krop og hjerne - hold 2
    onsdag 11:30
    Else Grethe Schack
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Motion og afspænding i vand
    torsdag 17:00
    Jinnie Friis Evald
    Nordborg, Aktivitetscenteret
  • @navn
     
    Motion og afspænding i vand - Tangshave
    torsdag 16:00
    Jinnie Friis Evald
    Nordborg, Aktivitetscenteret
  • @navn
     
    Navigation - Duelighedsbevis
    torsdag 19:00
    Keld Schmidt
    Aabenraa, Aabenraa Sejlklub
  • @navn
     
    Pilates - Gråsten
    tirsdag 17:00
    Lisette Diana Hansen
    Gråsten, Ahlmannsparken Gråsten
  • @navn
     
    Pilates efter fyraften - for alle
    torsdag 17:00
    Sara Hviid Del Pin
    Sønderborg, Sønderskov Skolen
  • @navn
     
    Strikning og syning - for apoplexi-ramte m.fl.
    mandag 13:30
    Else Lei
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Sund mad med én hånd - for apoplexiramte m.fl
    onsdag 10:00
    Bettina Rosenhøj Nielsen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Sund mad med én hånd - for apoplexiramte m.fl
    onsdag 14:30
    Bettina Rosenhøj Nielsen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Sund mad med én hånd - for apoplexiramte m.fl.
    mandag 14:30
    Bettina Rosenhøj Nielsen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Sund mad med én hånd - for apoplexiramte m.fl.
    mandag 14:00
    Bettina Rosenhøj Nielsen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Sy og strik - for apoplexi-ramte m.fl.
    mandag 10:00
    Else Lei
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Tegne- og akvarelkursus for begynder og øvet
    tirsdag 18:50
    Lars Østergaard Jensen
    Haderslev, Sct. Severin Skole
  • @navn
     
    Tegne- og akvarelkursus for begynder og øvet
    onsdag 18:50
    Lars Østergaard Jensen
    Haderslev, Sct. Severin Skole
  • @navn
     
    Vævning - for apoplexiramte m.fl.
    tirsdag 10:00
    Hanne Bossen
    Sønderborg, Købmandsgården
  • @navn
     
    Vævning - for apoplexiramte m.fl.
    tirsdag 13:30
    Hanne Bossen
    Sønderborg, Købmandsgården
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Random hold mangler

Facebook

Følg os og vores aktiviteter på facebook. Husk at "synes om", så du altid kan følge med og del gerne med dine venner ...

Kalender